НОВІ МОЖЛИВОСТІ GOOGLE CHROME ТА ЩО ТАКЕ PWA

Головною відзнакою Google Chrome в своїй 70 версії є те, що відтепер браузер дозволяє завантажити PWA версії сайтів на комп’ютери під ОС Windows та Linux. Після завантаження, подібні додатки можна буде легко запустити з меню «Пуск» як і інші програми (без адресної строки та вкладок). Тобто тепер швидкий та зручний доступ до сайтів PWA тепер можливий не лише з мобільних гаджетів, а і зі звичайних персональних комп’ютерів.

Поняття Progressive Web Applications (PWA) обговорюється вже не один рік, ще в 2015 році Google анонсував прогресивні веб-програми. Подібна технологія є відносно простою в розробці, та дозволяє користувачеві отримувати майже миттєвий доступ до сайту. На даний момент технології PWA набирають все більшу популярність

Отже, що уявляє собою PWA? Progressive Web Applications це схоже на веб-сайт, розроблений з використанням веб-технологій, але також може функціонувати як мобільний додаток. Тобто його можна додати на екран смартфону, і в додатку отримати доступ до апаратних засобів пристрою, відправляти push-повідомлення, також він може функціонувати в автономному режимі.

Головна різниця між PWA та нативних додатків є те, що вони не потребують особливих потужностей, їх можна встановлювати на гаджети, не зважаючи на те, який розмір екрану та інших специфікацій, їм не потрібно API з підтримкою зворотної сумісності, адже користувачі запускають ту саму версію коду сайту. Також самі розробники додатків зізнаються, що розробка прогресивних додатків є легшою та швидшою за розробку звичайного сайту.