ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ ТА ЧАТ БОТИ

В наш час «Штучний інтелект» покинув сферу науково-фантастичних технологій і впевнено увійшов в число 10 кращих трендів веб розробки в 2018 році. Великі компанії, такі як Facebook, Google, Microsoft, IBM і Amazon, побачили перспективи для інвестицій в розвиток ШІ, та зробили все можливе для часткової інтеграції технологій штучного інтелекту на своїх майданчиках. Вони кожен день вкладають значні кошти в розвиток технології чат ботів.

Отже, визначимо що таке чат бот і як він використовується на комерційних сайтах. Чат бот (chatbot) – це комп’ютерна програма, заснована на досягненнях машинного навчання і обробки мови, яка допомагає людям у виконанні певних завдань і імітує взаємодію з реальним співрозмовником. Типовими завданнями, з яким можуть допомогти боти, є покупка, перехід до потрібної інформації, або замовлення послуги. Боти надають допомогу в формі “питання-відповідь”, створюючи відчуття спілкування з людиною.

В даний час боти переважають в роботі месенджерів, таких як Facebook Messenger, Telegram, Kik, Skype, WeChat і т.д. Наприклад, у Facebook Messenger запущено понад 100 тисяч ботів. У деяких великих компаній є свої боти, в їх числі такі комерційні гіганти, як H&M, Sephora, Hilfiger і інші. Більш того, включення ботів вважається майбутнім мобільних додатків. Окрім цього великі гравці створили свої бот-платформи та інструменти з відкритим вихідним кодом, щоб зробити створювання ботів ще більш доступним.

Той факт, що боти увійшли в тренди веб розробки 2018, ясно як день. Безсумнівно, сьогодні кожен може приєднатися до цієї тенденції, оскільки технології створення ботів є досить доступними. Зараз вам не потрібно кодувати бота з нуля. Популярні бот-фреймворки дозволяють кожному розробнику створювати і керувати ботом за лічені дні. Серед них варто звернути увагу на Microsoft Bot Framework, api.ai, wit.ai і bottr.me.

Боти чесно завоювали своє місце в індустрії веб-розробки на довгі роки. До 2020 року технології на основі ШІ, ймовірно, будуть включати технологію розпізнавання голосу і повністю змінять те, як ми бачимо роботу в Інтернеті і взаємодію з майданчиками та іншими користувачами. Таким чином, запуск вашого чат бота в наступному році – це мудрий крок, який потрібно встигнути зробити раніше, ніж ваші конкуренти.