“ІНТЕРЕНЕТ РЕЧЕЙ”

IoT, або «інтернет речей», це технологія підключення пристроїв(окрім телефонів, планшетів чи ПК) через інтернет. Тобто різна техніка – від кухонних приладів і до автомобілів можуть з’єднуватись через IoT. Популярність «інтернету речей» з року в рік лише росте, і все більше і більше приладів можуть бути підключені до цієї системи.

Отже, IoT  являє собою цілу мережу об’єктів, пов’язану через інтернет без втручання людини, що можуть збирати та обмінюватись даними. До «інтернету речей» можуть ввійти будь-які пристрої, які є автономними, мають підключення до інтернету, та можуть відстежуватися чи дистанційно керуватись.

IoT може використовуватись у будь-якій галузі, в якій є можливість щось автоматизувати. Найактивніше IoT розвивається в аграрному секторі, логістиці, Smart City. IoT Дозволяє економити на обслуговуванні обладнання: датчики збирають інформацію про його стан, тому техобслуговування і ремонт виробляються саме тоді, коли це потрібно. Всюди, де є потреба збору великої кількості даних, їх аналізу, чи моніторингу стану тих чи інших об’єктів можна застосувати «інтернет речей».

Проте на сьогодні існують перепони у створенні подібних мереж. Наприклад, відсутність стандартів гальмує ріст даної галузі, так і недостатня автономність приладів не дозволяє зменшити втручання людини до потрібного мінімуму.

Але досвід показує, що з розвитком IoT все більше приладів будуть додаватися до мережі, і таким чином створювати нові можливості у сфері безпеки, аналітики та управління, покращуючи якість життя.