НАТИВНІ ДОДАТКИ

Нативний додаток – це програма, розроблена для використання на певному пристрою чи платформі.

Оскільки нативний додаток розроблений лише під конкретний пристрій та ОС, він може користуватися апаратним та програмним забезпеченням для конкретного пристрою. Нативні додатки можуть забезпечувати оптимізовану продуктивність та користуватися найновішими технологіями, такими як GPS, у порівнянні з веб-додатками або мобільними додатками, які є мультисистемними.

Нативні програми та платформи

Термін “нативний додаток” використовується щодо таких платформ, як Mac та ПК, наприклад програми Photos, Mail або Contacts, попередньо встановлені та настроєні на кожному комп’ютері Apple. Однак у контексті мобільних веб-програм термін “нативна програма” використовується для позначення будь-якої програми, написаної для роботи на конкретному пристрою.

Дві основні операційні системи для мобільних пристроїв – це Apple iOS та Google Android. Нативні додатки записуються в код, попередньо використаний для пристрою та його ОС. Наприклад, розробники пишуть програми iOS в Objective-C або Swift, тоді як додатки для Android створюють на Java.

Нативні додатки працюють з ОС пристрою так, що вони мають можливість працювати швидше та гнучкіше, ніж альтернативні типи програм. Якщо додаток поширюється на користувачів різних типів пристроїв, розробники створюють окрему версію програми для кожного з них.

Наприклад, додаток Facebook колись був написаний в HTML5, щоб використовувати той самий код для iOS, Android та мобільної мережі. Проте програма була повільною для користувачів iOS, що призвело розробників додатків Facebook до створення окремого коду для iOS. Складні задачі можуть бути перебалансованими, наприклад, з’єднання виконується у фоні основної дії програми, яка керує інтерфейсом користувача.

Плюси та мінуси нативних додатків

Переваги нативних додатків включають:

  • широкі функціональні можливості завдяки використанню можливостей базового пристрою;
  • швидке та чутливе виконання програмного забезпечення;
  • Push-повідомлення;
  • інтерфейс користувача, який краще відповідає його досвіду ОС;
  • забезпечення якості, завдяки рейтингам в магазинах додатків.

Недоліки нативних програм включають:

  • декілька базових кодів, оскільки кожен пристрій має свою версію програми;
  • вартість додаткової роботи з побудовою і керуванням коду для кожної платформи;
  • час, витрачений на декілька версій для окремих платформ у кожному оновленні функції.

Нативні та веб-програми

Веб-програма – це програма, яку користувач не завантажує, а замість цього отримує доступ через веб-браузер через мережу. Прикладом веб-браузерів є Google Chrome, Safari та Mozilla Firefox. Веб-додатки забезпечують функціональність від доступу до банківського рахунку до перегляду відео YouTube за допомогою, наприклад, Safari на iPhone.

Поки власні додатки записуються на конкретний пристрій, більшість веб-програм можна створювати у JavaScript, CSS та стандартній версії HTML для універсального використання в різних браузерах. Веб-додатки можуть використовувати єдину кодову базу, оскільки вони не призначені для певного пристрою. Веб-додатки швидко і просто створюються, але вони не настільки універсальні та швидкі, як нативні додатки.

Нативні та гібридні програми

Гібридні програми – це поєднання нативних та веб-програм. Внутрішня обробка гібридного додатку схожа на веб-програму, але вона встановлюється як нативна програма. Гібридні програми мають доступ до внутрішніх API-пристроїв, тобто вони можуть використовувати такі ресурси, як камера, пам’ять та GPS. Yelp та Instagram – це приклади гібридних додатків.

Гібридні програми побудовані за допомогою HTML та CSS. Розробники створюють одну кодову базу, а потім роблять невеликі зміни, щоб пристосувати додаток до кожної платформи. Гібридні додатки зазвичай використовують веб-додаток через контейнер або WebView, веб-переглядач, який може міститися в мобільному додатку.

Гібридні програми відрізняються від нативних додатків кількома способами. Гібридні програми засновані на веб-додатках і містять ті ж навігаційні елементи, як веб-додатки. Крім того, у гібридного додатку немає автономного режиму, він працює лише з підключенням до Інтернету. Нативні програми, навпаки, можуть працювати в автономному режимі.

Вартість відмінностей між нативними та гібридними додатками є мінімальною. У обох типах програм розробники повинні писати код для запуску на декількох платформах. Загалом, якщо час розробки додатка становить менше чотирьох-шести місяців, гібридний додаток є кращим, оскільки ви можете побудувати їх швидше.

Нативні прикладні інструменти

Swift та Java мають відкрити1 код, і вони є основними мовами програмування, якими користуються Apple та Google.

Xamarin – це крос-платформний інструмент розробки програмного забезпечення, який використовується для розробки нативних додатків на платформах iOS, Android та інших платформах, які покладаються на C # як мову програмування.

CHEPORT рекомендує!

Команда CHEPORT надає послуги в розробці нативних додатків, і якщо Вам потрібен мобільний додаток, звертайтеся за посиланням https://cheport.com.ua/ua/services/mobile-apps